ELEKTRONİK KOMPONENTLER

Klimatik Testler

Elektronik bileşenlerin zaman içerisinde karşılaşabileceği hava koşullarının (sıcak, soğuk, nem.. gibi) simule edilmesi ile bileşenlerin bu çevresel strese dayanımı gözlemlenmektedir.

Vibrasyon Testleri

Elektronik komponentlerin zaman içerisinde maruz kalacağı titreşim etkenlerini simüle etmek ve bunların bu etkenlere dayanımını gözlemlemek için belirli frekans ve sıcaklık koşullarında numuneler teste tabi tutulmaktadır.

Korozyon Testleri

Elektronik komponentlerin yüzeylerine, sabit bir sıcaklık ve konsantrasyonda tuzlu su çözeltisinin sürekli veya belirlenen çevrimlerde püskürtülmesi ile oluşan korozyon ya da görünür kusurlar incelenmektedir.

Termal Şok Testleri

Elektronik komponentler üzerindeki ani sıcaklık etkilerini gözlemleyebilmek amacıyla termal şok kabinlerinde belirlenen çevrim sayılarında testler uygulanmaktadır.

Elektriksel Testler

Elektronik komponentlerin aracın çalışması esnasında ya da belirli arıza durumlarında maruz kalabileceği gerilim değişimlerine dayanımını test edebilmek amacıyla elektriksel testler uygulanmaktadır.

Basınçlı Su Testleri

Elektronik komponentlerin araç yıkama esnasında maruz kalacağı etkileri simüle edebilmek için farklı basınç, sıcaklık ve debi koşullarında çeşitli testler gerçekleştirilmektedir.
Elektronik komponentlerin araç yıkama esnasında maruz kalacağı etkileri simüle edebilmek için farklı basınç, sıcaklık ve debi koşullarında çeşitli testler gerçekleştirilmektedir.

Toz Testleri

Elektronik komponentlerin yol koşullarında maruz kalabileceği toz etkilerini simüle edebilecek çeşitli testler gerçekleştirilmektedir.

Kimyasal Dayanım Testleri

Elektronik komponentlerin otomobil sıvıları , kozmetik ürünler, temizleyiciler ve içecekler gibi kimyasallara olası veya uzun süreli maruziyeti sonucu oluşabilecek fiziksel bozulmalara karşı dayanıklılığını belirlenmektedir.

Fonksiyonel Testler

Elektronik komponentlerin belirli koşullarda testlere maruz bırakılmasının ardından bu testlerin bileşenin fonksiyonelliğini etkileyip etkilemediğini görebilmek adına testler gerçekleştirilmektedir.

Ömür Testleri

Parçaların kullanım esnasında maruz kalabileceği açma / kapama / çevirme gibi etkiler parçaya uygun test fikstürleri ile simüle edilmektedir.